Kariérové

Od našich pre našu budúcnosť 2 - 15. marca 2024

Na druhej, zo série prednášok "Od našich pre našu budúcnosť" svoju školu predstavili: Miriam Mihoková, ktorá študuje Právo na MIDDLESEX University v Dubai, Katarína Valová predstavila Fakultu Informatiky a Informačných Technológií (FIIT) Slovenskej Technickej Univerzity (STU) v Bratislave a Elia Fiamin nám porozprával o zaujímavom a nevšednom odbore Muzikológia, ktorý študuje na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského (UK) v Bratislave.

O tejto udalosti napísala veľmi pekne fakulta Katky Valovej FIIT STU:

"AKÉ JE TO ŠTUDOVAŤ NA FIIT STU? 👩‍💻
Gymnázium M. M. Hodžu v Liptovskom Mikuláši pravidelne organizuje prednášky pre tretiakov a štvrtákov, ktoré im pomáhajú v rozhodovaní akú vysokú školu si vybrať. Bývalí študenti zdieľajú svoje autentické skúsenosti a diskutujú so stredoškolákmi o témach, ktoré ich zaujímajú. 👍
Nedávno bola oslovená, ako bývalá študentka, aj FIITkárka Katka Valová, ktorá stredoškolákom porozprávala, prečo sa rozhodla študovať na FIITke a aké príležitosti sa jej vďaka tomu otvárajú."

 • A
 • B
 • C
 • D
 • E
 • F
 • G

Skúsenosti so štúdiom na univerzite v zahraničí (12. - 13. apríla 2022)

Veľmi sme sa potešili návšteve nášho bývalého študenta Dominika Palkoviča, ktorý momentálne pôsobí na prestížnej univerzite v holandskom Croningene.
Dominik tam študuje odbor Medzinárodné európske právo a pripravil si pre našich študentov veľmi zaujímavú prezentáciu nielen o možnostiach štúdia na tejto univerzite, ale poskytol aj praktické informácie a tipy zo života slovenských študentov v zahraničí.
Podľa neho je veľmi dôležité, aby si človek v živote našiel to, čo ho naozaj baví a napĺňa a ísť si za tým, aj keď to znamená prekonávanie rôznych prekážok.
Ďakujeme a prajeme veľa úspechov v štúdiu aj osobnom živote.

Kabinet výchovného a kariérového poradenstva

 • IMG_20220412_110522o
 • IMG_20220412_110536
 • IMG_20220412_110552o
 • IMG_20220412_110609o

Girl's day 2017 - pozvánka

Už tradične sa vo štvrtý štvrtok vo štvrtom mesiaci (tentokrát to vychádza na 27. apríla 2017) uskutoční (na Slovensku po štvrtý krát) akcia „Girl´s day“, zameraná na podporu dievčat v štúdiu informatiky.

Podujatie je určené pre dievčatá vo veku od 14 do 18 rokov, ktoré rozmýšľajú o ďalšom smerovaní štúdia. Univerzity, podniky a inštitúcie pripravujú žiačkam počas akcie vo svojich priestoroch zaujímavý program, ktorého cieľom je zoznámiť ich s prácou v IKT sektore a poukázať na jej výhody.

V minulom roku sa akcie zúčastnilo takmer 900 dievčat z celého Slovenska, ktoré si vyberali zo 70 rôznych programov. Podrobnejšie informácie sú uvedené na stránke www.girlsday.sk.
Akcia sa uskutoční dňa pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky, pána Andreja Kisku.

Additional information