Deň na Smrečianke alebo Piráti z gymnázia v smrečianskych vodách

     Dňa 26. mája, počas ktorého naši štvrtáci dokazovali čo sa v nich skutočne skrýva a testovali svoje schopnosti na maturitných skúškach, sme sa my, študenti prvého ročníka, rozhodli opustiť školské priestory a vyraziť si na poznávací deň v prírode.
     Nápad nášho vedenia, ktoré pozostávalo z tvorivých hláv pani profesorky Ďaťkovej, Bartošovej a Mišíkovej sa nám zdal naozaj veľmi zaujímavý a tak sme sa hneď pustili do jeho realizácie. V pláne bola zahrnutá dlhá prechádzka do Okoličného k toku rieky Smrečianka, kde sa mal uskutočniť biomonitoring vody a najmenších tvorov žijúcich pod jej ochranou. Tak isto sme sa zúčastnili rôznych chemických pokusov s kvalitou vody a spolužiaci z osemročného gymnázia, ktorí nás sprevádzali, nás zoznámili aj so základmi prvej pomoci.
      Nakoniec okolo jednej hodiny poobede, po dokončení všetkých zadaných úloh, sme sa zmorení horúčavou, no s dobrou náladou začali pomaly rozchádzať domov.
    S programom toho dňa sme boli spokojní a nové vedomosti, kopu spomienok na zábavné situácie a momenty strávené s priateľmi si určite zaradíme do zoznamu našich najpríjemnejších chvíľ.

Alexandra Miertušová, 1.B

 

Additional information