Zážitkové formy vzdelávania

Výstup na Poludnicu - 14. septembra 2021

    Dňa 4. septembra 2021 sme s turistickým krúžkom GMMH otvorili nový školský rok výstupom na Poludnicu. Sobotný deň nám pripravil prekrásne počasie  ako stvorené na turistiku.
     Všetci štrnásti účastníci sme začali našu cestu v lyžiarskom stredisku v Závažnej Porube, kam  sme sa dostali autobusovým spojom. Potom sme už pokračovali turistickým krokom k plánovanému cieľu. Cesta bola miestami zložitejšia, pretože bola mokrá a šmýkalo sa, ale celý čas výstupu nám spríjemňoval dobrý kolektív a čerstvý horský vzduch. Najprv sme vystúpili na prednú Poludnicu, kde sme obdivovali výhľad na Liptovskú Maru, okolité dedinky a mestá, ktoré sme mali pred sebou ako na dlani.
     Ďalej sme pokračovali na zadnú Poludnicu, kde sme si oddýchli. Odtiaľ sa nám naskytol úchvatný pohľad na celé Nízke Tatry. Krásne bolo vidieť vrch Sinú, Poľanu, sedlo Poľany, Chopok, Ďumbier... jednoducho nádhera. Cestu naspäť sme si zvolili odlišnú a zišli sme do Iľanovskej doliny. V Iľanove sme sa rozhodli, že našu túru zakončíme prechádzkou cez poľnú cestu na Nábrežie, kde sme sa rozlúčili.
     Ďakujeme našim pedagógom za nádherný deň, z ktorého sme si odniesli veľa zážitkov.

Soňa Žišková, sexta

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - https://web.gymlm.sk/images/Web/foto21-22/Poludnica21/vse/

Additional information