Deň jabĺk 2014 - 17. 10. 2014

Liga proti rakovine vyhlási každý rok týždeň boja proti tejto zákernej chorobe. Deň jabĺk pripadol na 17.10. 2014. Dobrovoľníci rozdávajú jabĺčka ako symbol zdravia.  Jabĺčko  je symbolom náhrady za cigaretu.
Dňa 17.10.2014 (piatok) sa táto akcia konala aj v Liptovskom Mikuláši. Zúčastnili sa jej  žiačky a žiaci našej školy. Rozdelili sa do dvoch skupiniek po štyroch a takto chodili od rannej ôsmej hodiny po meste a vymieňali cigarety za jabĺčka,  snažili  sa šíriť myšlienku boja proti rakovine už u menších detí. Počas tohto dňa sa im úspešne podarilo do dvanástej hodiny porozdávať všetky jabĺčka, ktoré niesli v košíkoch spolu s brožúrkami LPR, v ktorých sa propagoval zdravý životný štýl.
Deň  jabĺk sa konal po záštitou onkologického krúžku, ktorý na našej škole vedie p. p. Hujíková.

Realizátormi akcie boli študenti :
III.B   : Peter Debnár, Jana Cedzová

Kvinta :  Martina Antošková, Filip Geib, Lenka Harichová, Andrea   Jurgošová, Anna Majerníčková, Alžbeta Rusnáková

  • IMG_9811
  • IMG_9820
  • IMG_9841
  • IMG_9843
  • IMG_9873
  • IMG_9877

Additional information