Krajské kolo v šachu ZŠ a SŠ

Druhý novembrový týždeň sa konali Majstrovstvá okresu Liptovský Mikuláš v šachu jednotlivcov. V pondelok 13.11.2023 sa stretli žiaci a žiačky základných škôl, v utorok študenti a študentky stredných škôl. Naša škola mala zastúpenie vo všetkých kategóriách.

Najviac sa darilo Martinovi Göllnerovi z tercie, ktorý sa stal suverénnym víťazom v svojej kategórii. Hneď za ním sa umiestnil Adam Kusý (tercia), čím si tiež zabezpečil postup do krajského kola.

V kategórii študentiek SŠ si vynikajúce 2. miesto odniesla Zuzana Gešková (sexta) a 3. miesto Alica Šlachtová (III.A)

Kategória študentov SŠ bola najpočetnejšie zastúpená. O majstrovský titul súperilo až 58 súťažiacich. Z našich sa najlepšie darilo Tomášovi Obrcianovi (I.B), Adamovi Slosiarovi (I.B) a do prvej desiatky sa vošli ešte Damián Beňo (septima) a Martin Borsík (sexta)

Výsledky všetkých kategórii si môžete prezrieť v priložených linkoch.

V krajskom kole budú našu školu a aj okres LM reprezentovať Martin Göllner, Adam Kusý, Zuzana Gešková a Alica Šlachtová.  Držíme im palce, aby sa im podarilo dosiahnuť čo najlepšie výsledky.

výsledky:

ZŠ chlapci, ZŠ dievčatá, SŠ chlapci, SŠ dievčatá

 • 1ZS
 • 1_RR1u
 • 1_RR2u
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Additional information