Lyžiarske preteky ŽSK - 18. marca 2013

Dňa 18. marca 2013 sa pod záštitou Žilinského samosprávneho kraja uskutočnil 2. ročník ,,Majstrovstiev žiakov stredných škôl v zjazdovom lyžovaní a snowbordingu.“

Súťaž sa uskutočnila v lyžiarskom stredisku Vrátna Free Time Zone – Paseky. Na upravených tratiach a slnečného počasia sa súťažilo v  obrovskom slalome v troch kategóriách – mladší dorast, starší dorast a snowbord.

Z našej školy sa zúčastnilo 7 študentov, z toho traja sa umiestnili na medailových priečkach.

Najúspešnejší bol Andrej Antoška z 1. B triedy, ktorý obsadil 1. miesto v kategórii mladších dorastencov. V tej istej kategórii sa na 3. mieste umiestnil Šimon Parobek z 2.A triedy, Tomáš Ondris z 2.D na 5. mieste a Samuel Mensák tiež z 2.D na 12. mieste.

V kategórii mladších dorasteniek sa na 2. mieste umiestnila Laura Adámková z 2. D triedy.

V kategórii starších dorastencov sa Alexander Sabó z oktávy umiestnil na 6. mieste.

Zastúpenie sme mali aj v kategórii snowbordingu kde Filip Oravec zo 4. C triedy obsadil 5. priečku.