Maturity

Správa maturantom 19. mája 2020

Vážení maturanti!

 

Mimoriadne podmienky splodili mimoriadne riešenia.

Bez toho, aby sme sa stretli za zeleným stolom, máte pripravené maturitné vysvedčenia.

Máme ešte nejaké vzájomné záväzky. Potrebujete vrátiť učebnice, my Vám musíme vydať vysvedčenia, potrebujeme, aby ste podpísali ich prevzatie. Máte ešte v škole veci, ktoré si musíte zobrať. No a chceli by sme sa ešte s Vami stretnúť a rozlúčiť sa, keďže sme nejaké roky spolu prežívali.

Opatrenia štátu nám dosť obmedzujú možnosti, ale ak ich budeme rešpektovať, vieme sa ešte stretnúť a rozlúčke dať aký-taký slávnostný šat.

 

Na piatok, 22. mája 2020, pripravujeme harmonogram odovzdávania učebníc, prevzatia si vecí zo šatní, tried a odovzdanie vysvedčení. Nebude sa to dať urobiť naraz pre všetky triedy, plánujeme to teda spraviť po triedach. Najprv po 10-15 členných skupinkách odovzdáte učebnice, podpíšete, čo treba, vezmete si veci zo skriniek, prípadne z tried a potom sa celá trieda stretne v školskej jedálni, kde Vám odovzdáme vysvedčenia a rozlúčime sa s Vami.

 

Sledujte teda informácie na webe aj Edupage, zdieľajte tieto informácie medzi sebou, lebo niektorí z Vás sú už nielen „off-line", ale aj "off-life". Pripravte si učebnice a všetko, čo máte zo školy požičané, aby celé finále mohlo zbehnúť čo najhladšie.

 

To najdôležitejšie je:

1. Vytvárame príležitosť, nie povinnosť. Kto nechce, nemôže alebo má obavy, bude pre neho pripravený náhradný termín aj spôsob v týždni od 25. mája 2020.

2. Kto ponuku príjme a príležitosť využije, musí rešpektovať všetky naše pokyny a pravidlá vyplývajúce zo štátnych obmedzení, nech si o nich myslí čokoľvek.

 

Additional information